KONST / Litografier / Litografi 13856633
nr 1385 6633
Jörgen Zetterquist
(f. 1928), Sverige
Litografi, Dockor. Signerad, numrerad 81/100, daterad -76, bär dedikation. Motivet: ca 45x61 cm, yttermått inklusive ram: 62x77 cm
Jörgen Zetterquist, svensk målare född 1928 i Arvika.
Utrop:
500 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:06:29
Jörgen Zetterquist
Läs mer om Jörgen Zetterquist